1, 24.12.2016 08:27

10.12.16 Upokojenci na pohodih 2016

Že drugo leto spomladi in jeseni, sekcija za pohodništvo v društvu upokojencev Cerkno, organizira vodene pohode po Cerkljanski. Letos aprila smo začeli s pohodom iz Bukovega, skozi Kozarsko grapo v Žabže. V maju smo prestopili občinsko mejo, ter smo se iz Želina podali v Idrijske Krnice, junija pa smo se podali do izvira Zaganjavke, in skozi Lazec v dolino. Poleti nismo hodili, v začetku septembra pa smo organizirali pohod v osrčje Gorenjske. Pot okrog Bohinjskega jezera je prehodilo 28 naših članov, kar je z naskokom največje število udeležencev. Že letos je število stalnih pohodnikov narastlo, želimo pa si, da bi nas bilo še več, saj je na naših pohodih vedno prijetno. Konec septembra nas je pot vodila še k sosedom na Ermanovec, oktobra pa še na Črvov vrh. V mesecu decembru pa smo v društvenih prostorih imeli še »inventuro« pohodov s Power point projekcijo.
Ermin Oblak